Távolról is működtethető elektromos zár a kényelem jegyében
Elektromos zárakat gyakran használnak társasházakban és családi házakban egyaránt, mert ennek köszönhetően a felcsengetés után ki tudjuk nyitni az ajtót vendégünknek
Hivatalos helyen is használják ezt a megoldást példának okáért kórházakban, laborokban, irodákban vagy bankokban. Ilyen esetben többnyire beléptető kártyát szoktak használni, de az is előfordul, hogy ujjlenyomat azonosítása után történik meg a belépés. Ahhoz, hogy tudjuk milyen zárat használjunk, ha elektromos megoldások iránt érdeklődünk, ahhoz tudnunk kell az adott hely biztonsági előírásait, az ajtó szerkezetét és paramétereivel egyetemben. Léteznek úgynevezett rövid és hosszú előlappal ellátott zárak.
Az előbbit egész pontosan egynyelves zárakhoz szoktuk alkalmazni, az utóbbit pedig két nyelves modellek esetében. Olyan megoldást is választhatunk, melyek addig nyithatóak, ameddig folyamatosan kapják ehhez a működéshez szükséges áramot. Másik elven működik az a zár, amelyik esetében kinyílik az ajtó, ha nem kap áramot. Ezt hívjuk fordított működési elven alapuló zárnak. Ide tartoznak azok az ajtók, melyeket például tűz esetén kell használni, mikor az épület kiürítésre kerül vészhelyzetben.
Harmadik kategóriába tartozik a belső memóriás zár, mely egy mechanikus kioldórendszerrel van ellátva, így az ajtó akkor is nyitva marad, ha már nincs a szerkezetben elektromos áram. Ez esetben fontos kiemelni, hogy amint becsukódik az ajtó, a berendezés újra bezárja az ajtót. Azt a funkciót is választhatjuk a kiiktatható zár segítségével - például költözés alkalmával, mikor nem szeretnénk minden egyes alkalommal felcsengetni -, hogy egy kis mechanikus karral nyitva hagyjuk az ajtót.
A rászegezős zárat pedig akkor szoktuk választani, ha nem lehet bevésni az ajtóba a zárat. Kérje segítségünket és válasszuk ki együtt a megfelelő zárat!